KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629533
nr 1562 9533
Gösta Idås
(1912-1996), Sverige
Oljemålning, Segelbåt. Signerad och daterad -62. Olja på pannå, 78x26 cm, yttermått inklusive ram: 85x33 cm
Kondition: krackeleringar, mindre färgbortfall
Gösta Idås, svensk konstnär född 1912, död 1996.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 september 2023
kl 18:47:30
11/9 15:56:01